Nijerya Ankara Büyükelçiliği İletişim

Nijerya Ankara Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara’da hizmet vermektedir. Ankara Nijerya Büyükelçisi olarak      Ilyasu Audu PARAGALDA’nın misyon başkanlığında hizmet veren Nijerya Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres
Uğur Mumcu Sokağı NO:56 06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Telefon
+90 (312) 448 10 76 - 79

Faks
+90 (312) 448 10 82

E mail

info@embassynigeriaturkey.com
embassynigeriaturkey@gmail.com

Web
www.embassynigeriaturkey.com
 

Nijerya Ankara Büyükelçiliği Elçilik Görevlilieri

 
Ilyasu Audu PARAGALDA                   Büyükelçi 

Halliru W. ABDULLAHI                       Eğitim Danışmanı
Oluwakemi Adubi OSSUNAİKE           Danışman
Ernest Ugah MONN                           Danışman 
Akinola Emiola AJONİ                        1. Sekreter 
Natalia Onyeche ADANU                   2. Sekreter 

Masum IJOYAH                                  İdari Ataşe I. 

Usman ABDULRAHMAN                    İdari Ataşe II. 

Floransa OMODIBO                           İdari Ataşe III. 
 

Nijerya Büyükelçiliği Ankara        

Nijerya Federal Cumhuriyetinin Türkiye’deki resmi temsilciliği konumundaki Nijerya Büyükelçiliği, Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’nin başka herhangi bir şehrinde Nijerya misyon temsilciliği veya Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Türkiye ve Nijerya arasındaki siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerden sorumlu olan Büyükelçilik, organizasyon yapısı içinde bulunan Nijerya Konsolosluğu üzerinden, Türk vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan Nijerya vatandaşlarına hizmet vermektedir. Ankara’nın merkez ilçelerinden Çankaya ilçe sınırları içerisinde görev yapan konsolosluk, Nijerya Ankara Büyükelçiliği ile koordineli olarak görev yapmaktadır.

Nijerya Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

Nijerya konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için yetki sahibidir. Türkiye’de bulunan Nijerya Vatandaşları, kendi ülkesinde üretilmiş herhangi bir belgeyi Türkiye Cumhuriyeti resmi makamları nezdinde geçerli hale getirebilmesi için konsoloslukta evrak tasdik işleminden geçirmesi gerekir. Aynı durum Türk vatandaşları içinde geçerlidir. Burada oluşturulmuş herhangi bir belgenin (eğitim belgesi, diploma, şirketlerin faturaları, muhasebe kayıtları, gümrük beyannameleri, invoice vb.)Nijerya’da kullanabilmesi için konsoloslukta onaylatılmaları icap etmektedir.

Türkiye’de bulunan Nijerya uyruklu kişiler pasaport yenileme, kimlik çıkarma, geçici seyahat belgesi düzenleme, ihtiyaç duydukları zaman hukuki ve tıbbi yardım gibi konular için Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğinden hizmet alabilmektedirler.

Nijerya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Ankara Nijerya Büyükelçiliği, Nijerya’ya seyahat eden Türk vatandaşları ile Türkiye üzerinden başvuru yapan yabancı uyruklu kişilerin vize işlemlerini yürütmektedir. Nijerya Turist vizesi, Nijerya Ticari Vize ve Nijerya ziyaret vizesi gibi çeşitli başlıklar altında sınıflandırılan vizeler için gerekli evrak hazırlığı yapılarak, Ankara Konsolosluğu Nijerya Vize İşlemleri sürecinin başlatılması gerekmektedir.

Nijerya Ankara Konsolosluğu Kısa süreli çalışma vizesi (TWP) ile Uzun süreli çalışma vizesi(STR) için yapılan başvuruları kabul ederek değerlendirmeye almakta ve sonuca ulaştırmaktadır.

Nijerya vizesi için yapılan tüm başvurularda takdir yetkisi Ankara Büyükelçiliğine aittir. İnceleme ve karar verme sürecinde dışarıdan herhangi bir müdahalenin olması mümkün değildir.

Nijerya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Türkiye’nin başkenti Ankara’da hizmet veren Büyükelçilik, hafta içi çalışmakta olup hafta sonu kapalıdır. Nijerya Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri;


Pazartesi, Perşembe: 09.00-16.00
Cuma: 09.00-14.00     olacak şekilde düzenlenmiştir.

Büyükelçilik, Nijerya ile Türkiye’nin ulusal ve dini bayramlarında kapalı olduğu için hizmet vermemektedir. Büyükelçiliğe yapacağınız başvuru öncesinde bu tarihlere dikkat etmenizde yarar vardır.

Uyarı (!) Herhangi bir işlem yapabilmek için Büyükelçiliğe giderken, sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın mutlaka yanınızda olması gerekir.

 

 

Nijerya Ankara Büyükelçiliği Nasıl Gidilir