Nijerya Vizesi Başvuru Formu

Nijerya vizesi başvuru formu turistik, ticari ya da çalışma amacıyla yapılmış başvuru olsun hiç fark etmez, tüm kategorilerdeki Nijerya vize başvuruları için hazırlanması gereken ortak bir belge özelliği taşımaktadır. Toplamda üç sayfadan oluşan başvuru formunun biçimini ve içeriğini, Nijerya Ankara Büyükelçiliği belirlemektedir. Büyükelçilik ihtiyaç hissedilen yeni gelişmelere bağlı olarak zaman zaman formu güncelleyebilmektedir.

Öncelikli olarak vize işlemleri ile ilgili bir hususun altını çizmekte fayda var. Eğer daha önce vize başvurusunda bulunmadıysanız, işlemlerinizi yürütebilecek kadar herhangi bir tecrübi bilginizin olmadığına inanıyorsanız, bizim size önerimiz mutlaka profesyonel destek almalısınız. Çünkü kimse o kadar maddi külfetin altına girip, onca zaman ve emek harcadığı vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasını istemez. Ülkemizde bulunan diğer konsolosluklarda olduğu gibi Nijerya Ankara konsolosluğu da başvuru aşmasında sunacağınız evrakları ayrıntılı olarak incelemektedirler. Özellikle ilk defa yapılan başvurularda bu incelemeler daha detaylı yapılmaktadır.

Euroasia Global Visa Service’in İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Edirne ve Gaziantep’te faaliyet gösteren çalışma ofislerimizdeki yetkililerimiz, vize işlemleriniz ile ilgili evrak hazırlığı, konsolosluk nezdinde başvuru ve takip aşamalarında, ihtiyacınız olan her türlü desteği vermeye hazırdır.

 +90 (212) 963 03 43 telefon numarası üzerinden Euroasia İstanbul merkezimize ulaşabilirsiniz. İstanbul dışında ikamet edenler kendilerine en yakın çalışma ofisimizle irtibata geçerek vize işlemlerinin planlamasını yapabilirler.

Vize işlemleriniz ile alakalı her türlü sorularınızı iletebilmek, diğer evraklarınızın hazırlanması ile beraber, vize başvuru formu hakkında bilgi alabilmek için help@eagvs.com e-posta adresimize yazabilirsiniz.

Nijerya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Nijerya vize işlemleri için kullanacağınız başvuru formunun Büyükelçilik nezdinde geçerli vize başvuru formu olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer başvuru evraklarınız tam olsa bile hatalı bir başvuru formu ile işlemlere başlamak başvurunuzun ret edilmesine yol açabilir.

Ankara Nijerya Konsolosluğunun, başvurular için kabul etmiş olduğu vize başvuru formu, sizlere faydalı olmak amacıyla hazırlamış olduğumuz web sayfamızda ücretsiz olarak istifadenize sunulmaktadır.

Bağlantı linkini tıklayarak pdf formatında sunulan formu açıp inceleyebileceğiniz gibi kişisel bilgisayarınıza indirerek, formu dijital ortamda doldurabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Başvuru formunu elle dolduracaksanız eğer, siyah ya da mavi tükenmez kalem dışında farklı kalem kullanmamaya, bilgilerinizi okunaklı şekilde ifade etmeye ve mümkünse büyük harf karakteri ile yazmaya gayret etmelisiniz.

Nijerya vizesi başvuru formu, seyahatinizin genel maksadının özetlenmiş bilgiler halinde konsolosluk görevlilerinin nazarlarına sunabilmeniz için tasarlanmıştır. Numaralanmış bölümler halinde düzenlenen başvuru formunun üzerinde kişisel kimlik bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve gidiş-dönüş tarihlerini, ikamet adres bilgilerinizi, pasaport bilgileriniz ve mesleki bilgileriniz gibi sizi tanımaya yönelik birçok ayrıntılı bilgileri ifade edeceğiniz bölümler bulunmaktadır.

Konsolosluk vize departmanındaki görevliler, sizleri bire bir göremediği için yapmış olduğunuz vize başvurunuzun değerlendirmesini sunmuş olduğunuz evraklar üzerinden yapmaktadırlar. Bu durum vize işlemleri öncesi yapılan evrak hazırlığını, özellikle vize başvuru formunuzun hazırlanmasını çok önemli hale getirmektedir. Başvuru formu üzerindeki bilgiler sizin bizzat ifade edeceğiniz beyanlardan ve diğer başvuru evraklarındaki bilgilerden oluşmaktadır. Evraklarınızın güncel bilgiler içeriyor olması çok önemlidir. Gerçeğe aykırı belge ve bilgi ifade etmek başvurunuzun ret edilmesine sebep olacağı gibi sizi cezalı duruma düşürerek, para cezası ödenmesini gerektirecek yaptırıma kadar gidebilir.

Vize başvuru formunda size sorulan sorular arasında “ Daha önce Nijerya ya gittiniz mi?” , “Evet” se “niçin gittiniz”, “ turizm, ticaret, ziyaret vb.” soruları ile beraber diğer tüm sorulara, net ve ikna edici kısa cevaplar vermelisiniz.

Konsolosluk, başvuru formu üzerinden seyahatiniz için mevcut olan para miktarını belirtmenizi istemektedir. Bu soruya cevaben minimum 3.000.TL ifade edilmeli ve evraklar arasında sunacağınız banka hesap cüzdanı ile bu ifade belgelenmelidir.

Vize başvuru formunuzun en sonunda “Yabancılar ve Göçmenlerin ülkeye girişiyle ilgili Nijerya Kanunlarına uymam gerekeceğini Kabul ediyorum.” İfadesinin altına imzanızı atarak yasal taahhütte bulunduğunuzu unutmamalısınız

Nijerya Vize Başvuru Dilekçesi

Nijerya vize başvuru dilekçesi, vize başvuru formu gibi standart başvuru evrakları arasında bulunan diğer belgelerdendir. Nijerya Konsolosluğuna hitaben başvuru sahibi tarafından yazılması gerekmektedir. İçeriği başvurulan vize kategorisine göre biraz farklı olmakla birlikte genel formatı aynıdır. Vize talep dilekçesi olarak da isimlendirilen bu evrakla, niçin vize talep ettiğimizi ve Nijerya’ya niçin gitmek istediğimizi konsolosluk görevlilerine belirtmiş oluyorsunuz.

Nijerya vize başvuru dilekçesi için web sayfamızdaki örneklere bakabilirsiniz. Turistik ve ziyaret amaçlı bireysel başvurularınız için dilekçenizi normal dosya kâğıdına elle yazabileceğiniz gibi web sayfamızdaki sizin için uygun dilekçe örneğini bilgisayarınıza yükleyerek hazırlayabilirsiniz.

Nijerya vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS çalışma ofislerimiz aracılığıyla yapmanız halinde vize başvuru formunuz düzenlenirken vize talep dilekçenizde hazırlanacak, sizlerden sadece imza atmanız istenecektir.

Nijerya’ya kurumsal bir faaliyete (ticari nitelikli toplantılar, seminerler, teknik destek içerikli seyahatler vb.) katılmak için gidecek kişilerin başvuru dilekçeleri, temsil ettikleri kurumlar tarafından yazılması gerekmektedir. Kurumun yada organizasyon komitesinin başlıklı kağıdı kullanılarak hazırlanan dilekçede, temsilen gidecek kişinin kimlik bilgileri, seyahat süresince izinli olduğu ve seyahat masraflarının kurum veya organizasyon komiteleri tarafından karşılanacağının ifade edilmesi gerekir.

Bireysel başvurularda dilekçeleri kişiler kendileri imzalarken, herhangi bir kurumu temsilen gidenlerin dilekçelerini kurum yetkilisinin imzalayarak, kurumun kaşesi ile onaylaması mecburidir.