Edirne +90 (850) 241 01 94

nijerya vizesi

 

 

 

 

 

 

Nijerya Vize Merkezi / EDİRNE

Açık Adres: Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne          

Telefon:  +90 (850) 241 01 94                

E-Posta:   edirne@eagvs.com       

  

Nijerya vizesi için Edirne ve çevresinden yapacağınız tüm başvurularınızda, Euroasia Edirne çalışma ofisimiz deneyimli çalışanları ile sizlere hizmet vermektedir. Web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak yetkililerimize ulaşabilirsiniz. Nijerya vize başvuru işlemleri ile ilgili sormak istediklerinizi edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Edirne çalışma ofisimiz Uzunköprü, Meriç, Enez, İpsala, Havsa, Süloğlu, Lalapaşa ve Keşan’da yerleşik kişilere hizmet verdiği gibi Edirne’ye komşu iller olan Tekirdağ ve Kırklareli’nin merkez ve ilçelerinden yapılabilecek başvurular içinde hizmet vermektedir.

Nijerya vize işlemleri konusunda tek karar merci Ankara’da bulunan Nijerya Büyükelçiliğidir. Büyükelçiliğin onay vermiş olduğu vizeler Nijerya Turistik Vize, Nijerya Ticari Vize, Nijerya Ziyaret vizesi ve Nijerya Çalışma Vizesi gibi başlıklar altında değerlendirmektedir.

Nijerya çalışma vizesi, onay verilen süreye bağlı olarak Kısa Süreli Çalışma Vizesi (TWP)ve Uzun Süreli Çalışma Vizesi (STR) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Nijerya vize işlemleri davet mektubunun varlığında ancak yürütülebilmektedir. Büyükelçiliğin davetiye belgesi olmayan başvuruları değerlendirmeye almadığını sizlere hatırlatmak isteriz. İhtiyacınız olan davet mektubunun kimler tarafından hazırlanması gerektiğini, biçiminin ve içeriğinin nasıl düzenlenmesi icap ettiğini, Edirne Euroasia ofis çalışanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Nijerya seyahatinize çıkmadan önce almanız gereken bazı sağlık tedbirleri bulunmaktadır. Türkiye’den farklı olarak Nijerya’da Hepatit türevleri, Tifo ve Sarı Hummaya etkenlerine karşı aşılama kampanyası yürütülmektedir. Vize başvuru işlemlerinizin arasında değerlendirilen bu tedbirler kapsamında, yetkili bir sağlık kuruluşuna giderek aşı yaptırmanız gereklidir.

5 Adımda Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

1)  Ofis merkezimizdeki yetkililerimize ulaşarak, ihtiyacınız olan vizeniz için hazırlanması gereken evrakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz başvuru evraklarının listesini e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

2)  Edirne ofis çalışanlarımız görüşmeniz sırasında güncel vize işlemleri ile başvurunuza yönelik tahakkuk edecek vize ücretiniz hakkında sizleri bilgi vereceklerdir.

3)  Ofis çalışanlarımızın bilgi ve desteği ile hazır hale getirmiş olduğunuz vize başvuru evraklarınızı kargo ya da kurye ile ofis merkezimize ulaştırabilirsiniz. Edirne merkezinden başvuru yapan kişiler başvuru belgelerini isterlerse elden teslim edebilirler.

4)  Bizlere ulaştırmış olduğunuz evraklarınız, vize başvuru kuralları açısından gözden geçirilecektir. Evraklarınızın arasında eksik veya hatalı bilgi-belge kesinlikle bulunmamalıdır. Aksi halde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Tamamlanmış vize başvuru dosyanız Konsolosluğa teslim edilerek vize işlemleriniz başlatılacaktır.

5) Ofis çalışanlarımız tarafından sizin adınıza yapılan başvurunuzun sonuçlanması 7 -15 günü bulmaktadır. Bu süre kesin olmayıp önceki tecrübelerden hareketle tahmini olarak ifade edilen bir süredir. Başvurunuzun niteliğine ve evraklarınızın durumuna göre bu süre değişebilmektedir. Değerlendirme süresi sonunda Konsolosluk tarafından vizesi tasdik edilen pasaportunuzun ikamet adresinize gönderilmesi, ofis çalışanlarımızın görevleri arasında bulunmaktadır.

Nijerya vize başvurunuz ile birlikte ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın yapılması gibi her türlü işlemleriniz için edirne@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bilgi talep edebilirsiniz.