Gaziantep +90 (342) 255 50 25

nijerya vizesi

 

 

 

 

 

 

Nijerya Vize Merkezi / GAZİANTEP

Telefon:                  +90 (342) 255 50 25

E-Posta:                  gaziantep@eagvs.com

 

Değerli ziyaretçimiz.

Gaziantep ve çevresine hizmet veren Euroasia Global Visa Service’in Gaziantep çalışma ofisi, çeşitli amaçlar için (turistik, ticari, ziyaret ve çalışma) Nijerya’ya seyahat edecek kişilere, vize işlemlerinin yürütülmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Türkiye üzerinden Nijerya’ya seyahat edecek kişiler için Nijerya kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Nijerya vize mevzuatı gereği Türk vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik Yabancı Uyruklu kişiler, seyahatleri öncesi gerekli evrak hazırlığı yaparak, Nijerya Ankara Büyükelçiliği nezdinde vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Vize başvuru evrakları arasında bulunan davet mektubu, Nijerya vize işlemleri için olmazsa olmazlar arasında bulunmaktadır. Vize kategorilerinin hangisi olursa olsun başvuru evrakları arasında davetiye belgesinin mutlaka olması gerekir. Davet mektubunun genel formatı aynı olmakla birlikte içreği başvuracağınız vize türüne göre azda olsa farklılık gösterebilir. Şahsi başvurunuz için hazırlamanız gereken davetiye belgesinin biçimi ve içeriği hakkında, Gaziantep ofis çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gaziantep’in Şehitkamil, Araban, Nizip, İslahiye, Yavuzeli Karkamış, Şahinbey, Nurdağı ve Oğuzeli ilçelerinde ikamet edenler, Gaziantep şehir merkezindeki Euroasia çalışma ofisimizi randevu almadan ziyaret edebilirler. Ziyaret imkânı bulunmayanlar veya farklı şehirlerden başvuru yapmak isteyenler, ofis merkezimizin hizmet hattı olan +90 (342) 255 50 25 telefon numarası üzerinden yetkililerimiz ile görüşebilirler.

Nijerya vizesi için gerekli şartları taşıyan her başvuru, talep eden kişinin ikamet ettiği bölge ayrımı gözetilmeksizin Büyükelçilik tarafından kabul edilmektedir. Konsolosluk bu uygulama ile vize işlemlerinin tek bir merkezden koordine edilmesini amaçlamaktadır.

Nijerya Büyükelçiliği, talep edilen sürelere bağlı olarak onay verdiği vizeleri kısa süreli konaklama gerektiren vizeler (turistik, ticari ve aile ziyareti), uzun süreli konaklama gerektiren çalışma vizeleri  olarak iki başlık altında sınıflandırmaktadır.  

Nijerya çalışma vizeleri talep edilen süreye göre kendi için de kısa süreli çalışma vizesi (Twp) ve uzun süreli çalışma vizesi (Str) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çalışma vizesi alan kişiler Nijerya’da geçici ikamet izni alma hakkını elde etmektedir. Diğer Nijerya vizeleri için böyle bir durum söz konusu değildir.

Nijerya Vizesi  Kaç Günde Çıkar

Nijerya vize kategorileri arasında bulunan turistik, ticari, aile ziyareti ve çalışma vizesi başvuru işlemlerinin sonuçlanma süreleri kendi içinde farklılık gösterebilmektedir. Başvuru sahibinin durumu, talep edilen vizenin özelliği ve belgelerin içeriğine göre farklı zamanlarda sonuçlanabilmektedir.

Turistik ve ziyaret vizeleri daha kısa sürede sonuçlanabilirken, daha kapsamlı evrak hazırlığı gerektiren ticari vize ile çalışma vizelerinin değerlendirme süreleri uzayabilmektedir.

Ayrıca Nijerya Ankara Konsolosluğunun iş akışı da sonuçlanma süresine etki eden faktörler arasında bulunmaktadır. Normal şartlarda konsolosluk kendisine yapılan başvuruları 7 ila 15 günlük bir değerlendirme süresi sonunda sonuçlandırmaktadır.

Nijerya Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Nijerya’nın resmi tatilleri ile ulusal bayramlarında kapalı olduğu için hizmet vermemektedir. Vize başvuru işlemlerinizi başlatırken bu hususunda dikkate alınmasında fayda vardır.

Nijerya Konsolosluğu 3 ay öncesinden yapılan vize başvurularını kabul edebilmesi, sizlere zaman kazandırma adına bir fırsattır. Bu fırsattan istifade etmek için başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden başlatmak, öngörülemeyen gecikmelerin seyahat planınızı aksatmaması adına doğru bir tercih olacaktır.

Nijerya vize işlemleri kapsamında başvurunuzun yapılması ve takip edilmesi, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın oluşturulması gibi her türlü işlemleriniz için help@eagvs.com e-mail adresimiz üzerinden bilgi talep edebilirsiniz. +90  (224) 322 20 25 numaralı irtibat telefonu ile Euroasia Global Visa Service yetkililerimize ulaşabilirsiniz.