İzmir +90 (232) 335 04 19

nijerya vizesi

 

 

 

 

 

 

Nijerya Vize Merkezi / İZMİR

Açık Adres:     Akdeniz Mah. Cumhuriyet Blv. No:109 Kat:3 D:303 Pasaport Konak/İZMİR

Telefon:           +90 (232) 335 04 19

E-Posta:            izmir@eagvs.com

 

Euroasia İzmir çalışma ofisimizden hizmet alabilecek Urla, Gaziemir, Foça, Bornova, Balçova, Buca, Karşıyaka, Bergama, Ödemiş, Menderes, Menemen, Aliağa, Çeşme, Dikili, Narlıdere, Selçuk, Kemalpaşa, Kınık, Torbalı, Kiraz, Tire, Seferihisar, Çiğli ve Konak gibi İzmir’in merkeze bağlı ilçelerinde ikamet edenler, vize başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için ofis merkezimizi ziyaret edebilirler.

Nijerya vizesi başvuru işlemleri hususunda deneyim sahibi olan İzmir çalışma ofisimiz Afyon, Uşak Manisa, Muğla, Denizli ve Aydın gibi Ege Bölgesi sınırları içerisinde olan diğer şehirlere de hizmet vermektedir. İzmir dışında ikamet edenler başvuru işlemleri hususunda bilgi alabilmek için +90 (232) 335 04 19 numaralı telefon ile çağrı merkezimizi arayabilir yada izmir@eagvs.com üzerinden online olarak bilgi talep edebilirler.

Nijerya vize işlemlerinde kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Turistik, ticari ya da ziyaret gibi çeşitli nedenlerden dolayı Nijerya’ya seyahat edecek kişilerin, gerekli başvuru hazırlığı yaparak Ankara Nijerya Büyükelçiliği Konsolosluk departmanından geçerli bir vize almaları zorunludur.

Türkiye ve Nijerya arasında uygulanan vize mevzuatına göre sadece diplomatik(siyah) pasaport sahipleri vize muafiyeti kapsamında bulunmaktadır. Bu muafiyet kısa süreli seyahatler için geçerli olup, Nijerya’da en fazla 90 gün konaklama imkanı vermektedir. Bunun dışında kalan hususi(Yeşil), hizmet(Gri) ve umuma mahsus(Bordo) pasaport sahiplerinin seyahat amaçlarına uygun geçerli bir vize almaları gerekir.

Nijerya Ankara Konsolosluğu yetkili aracı kurumlar üzerinden yapılabilecek vize taleplerini kabul etmektedir.İhtiyaç duyduğunuz Nijerya vizesi için başvuru işlemlerinizi, Euroasia İzmir çalışma ofisimiz aracılığıyla başlatabilirsiniz. Kendinizin gelmesine gerek kalmadan, hazırlamış olduğunuz başvuru evraklarınızı kargo veya kurye ile bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır.

5 Adımda Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

1)  Nijerya’ya yapacağınız seyahatiniz için başvuru yapmanız gereken vize kategorisini belirleyin. Çalışma ofisimizi ziyaret ederek çalışanlarımızdan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. İzmir dışından işlem yapacak kişiler aynı hizmeti çağrı merkezimizi arayarak talep edebilirler.

2)   Talep edeceğiniz vizenizin seyahat amacınıza uygun olması gerekir. Hem bu hususta, hem de hazırlanması gereken evrakların biçimi ve içeriği hakkında ofis çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

3)  Hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarınızı, İzmir’de yerleşik olanlar ofisimize gelerek elden verebilirler. İzmir dışından başvuru yapacak olanlar kargo ile evraklarını bizlere ulaştırabilirler.

4)  İzmir ofisimize gelen evraklarınız hemen kontrol edilerek, hatalı veya eksik evrak bulunması durumunda bunların düzeltilmesi sağlanacaktır. Evraklarınız tamamlanmasıyla birlikte Konsolosluk vize birimine iletilerek, değerlendirme süreciniz başlatılmış olacaktır.

5)  Nijerya vizesi işlemleri, başvurunun içeriğine bağlı olmakla birlikte yaklaşık 7 ile 15 gün içerisinde karara bağlanmaktadır. İşlemlerinizin takibi yapılacak ve başvurunuzun Konsolosluk yetkililerince onaylanması durumunda vizesi işlenmiş pasaportunuz sizlere ulaştırılacaktır.

Nijerya vize başvurunuzdan, seyahatinizin planlanmasına kadar( ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın yapılması )her türlü işlemleriniz için izmir@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bilgi talep edebilirsiniz.